Kontakta oss

Har du idé till produktion eller vill jobba konstnärligt hos oss? Skicka ditt förslag eller anmäl ditt intresse för konstnärligt arbete till vår konstnärliga ledare Mindy Drapsa.

Vill du besöka oss? Göra studiebesök? Utbyta erfarenheter? Göra en praktik hos oss? Kontakta gärna oss innan du hälsar på! Maila oss till crea@riksteatern.se och boka tid för besök eller studiebesök.

Har du frågor om vår verksamhet eller vill ha pressmaterial? Kontakta vår marknadsförare André Jensen.
Här  kan du anmäla dig till vår nyhetsbrev som skickas regelbundet.

Vi är många som jobbar med Riksteatern Crea. Här ser du vilka vi är och vad vi jobbar med. Kontakta gärna oss!


Mindy Drapsa — Konstnärlig ledare
mindy.drapsa@riksteatern.se
Skype: mindydrapsa
FaceTime: +46 73-508 66 92
Ylva Björklund — Producent
ylva.bjorklund@riksteatern.se
Skype: crea.ylva
FaceTime: +46 70-637 57 66
André Jensen — Marknadsförare och Kommunikatör
andre.jensen@riksteatern.se
FaceTime: +46 73-063 66 43
Laith Fathulla — Projektledare 
laith.fathulla@riksteatern.se
FaceTime: +46 73-063 66 38
David Farkas — Projektledare 
david.farkas@riksteatern.se
WhatsApp videosamtal: +46 70-637 01 01
Bildtelefon: crea@ectalk.se
Klara Svensson — Teckenspråkstolk
klara.svensson@riksteatern.se
FaceTime: +46 76-048 03 88
Mette Marqvardsen — Skådespelare
mette.marqvardsen@riksteatern.se